پرداخت آنلاین

راه های تشخیص آیفون اصل از آیفون تقلبی(طرح)

راه های تشخیص آیفون اصل از آیفون تقلبی(طرح)

چگونه آیفون اصل را از آیفون تقلبی(طرح) تشخیص دهیم؟برای تشخیص آیفون ریفربیشد از آیفون اصل با توجه به جعبه دستگاه باید به لیبل خاصی توجه داشته باشید که عبارت "Apple Certified Refurbished" را به همراه دارد. این عبارت بر روی بخش فوقانی آیفون‌های ریفربیشد حک می‌شود. بنابراین اگر بر روی جعبه آیفونی که فروشنده پیش رویتان قرار داده است، عبارت "Apple Certified Refurbished" را مشاهده کردید، مطمئن باشید که آیفون مد نظر یک آیفون ریفربیشد است .این مهر نشان دهنده این نکته است که آیفون مورد نظر مورد آزمایش قرار گرفته و مراحل حل مشکلات آن تحت نظر متخصصین اپل انجام شده و در نهایت اینکه اپل دستگاه را پس از تعمیرات تائید می کند.

نشانه‌های فیزیکی و بدنه آیفون

حال تصور کنید که جعبه آیفون را باز کردید و آن را در دست خود گرفته‌اید. دستگاه هنوز روشن نیست و شما فقط قادر به بررسی بدنه و مشخصات فیزیکی آن هستید. در اینجاست که باید کمال دقت را به خرج دهید تا بتوانید یک آیفون اصل را از آیفون تقلبی تشخیص دهید. اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید مربوط به پیچ‌های اتصال بدنه آیفون می‌شود. پیچ‌هایی که اپل در آیفون‌هایش استفاده می‌کند پیچهای منحصر به فردی هستند که با پیچ‌گوشتی‌های اختصاصی قابل جداسازی خواهند بود. اما آیفون‌های طرح یا تقلبی به پیچ‌های معمولی مجهز هستند که با هر پیچ‌گوشتی قابل جداسازی خواهند بود. این موضوع یکی از بهترین نشانه‌های موجود برای تشخیص آیفون اصلی از تقلبی محسوب می‌شود.


نکته بعدی مربوط به لوگوی اپل در پشت بدنه دستگاه و همچنین خطوط آنتن و عبارات حک شده بر روی پنل پشتی دستگاه می‌شود. عموما در آیفون‌های تقلبی شاهد ایجاد ترکیب رنگ محسوس‌تری هستید. برای مثال به تصور زیر نگاه کنید. رنگ عبارات تایپ شده در بخش زیرین پنل پشتی آیفون تقلبی (آیفون سمت چپ) کاملا سفید است! خطوط آنتن دستگاه رنگ تیره دارند و لوگوی اپل برخلاف نمونه اصل که در سمت راست دیده می‌شود، سفید رنگ و بسیار براق حکاکی شده است. این عوامل می‌توانند نشان دهنده فیک یا تقلبی بودن دستگاه باشند. البته توجه داشته باشید که رنگ لوگوی را نمی‌توان یک دلیل همیشگی برای تشخیص فیک یا تقلبی بودن آیفون دانست. در این نسخه‌ای که ما مورد مقایسه قرار داده‌ایم، لوگوی اپل رنگی متفاوت و روشن دارد.


یکی دیگر از نشانه‌های آیفون تقلبی با لمس لوگوی اپل در پنل پشتی دستگاه قابل درک می‌شود. لوگوی اپل در نسخه‌های اصلی آیفون به هیچ وجه برآمدی یا فرو رفتگی زننده ندارد، اما در آیفون‌های تقلبی این لوگو کاملا فرو رفته است و با لمس آن این تفاوت را احساس خواهید کرد. بنابراین با لمس لوگوی اپل هم قادر به تشخیص آیفون اصل از تقلبی می‌شوید.

نشانه بعدی که توصیه می‌کنیم به آن توجه کنید مربوط به چینش و کیفیت دکمه‌های فیزیکی دستگاه می‌شود. دکمه‌های فیزیکی آیفون‌های اصل از نظر کیفیت بسیار عالی طراحی شده‌اند و هیچ مجرای نفوذی مابین درزهای آن دیده نمی‌شود. همچنین یک استاندارد مشخص در محل قرارگیری مدل‌های مختلف آیفون‌های اپل رعایت شده است که ممکن است این استاندارد در برخی از نسخه‌های فیک یا کپی آیفون‌های اپل رعایت نشود. همانطور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، دکمه‌های فیزیکی آیفون تقلبی (آیفون زیرین) دارای درزهای مشخصی هستند و با لمس آن‌ها لقی ناچیزی را احساس خواهید کرد، اما این امر در آیفون اصل قابل مشاهده نیست.در نهایت باید اشاره کنیم که در این مرحله هیچ روشی به منظور تشخیص آیفون اصل از آیفون ریفربیشد وجود ندارد. برای تشخیص آیفون ریفربیشد یا باید از نشانه‌ای که در بخش قبل (عبارت روی باکس) به آن اشاره داشتیم استفاده کنید یا آیفون را روشن کرده و از روشی که در ادامه شرح می‌دهیم استفاده نمایید.

نشانه‌هایی که پس از روشن کردن دستگاه مشخص می‌شوند

حال به مرحله روشن کردن دستگاه می‌رسیم. در اولین قدم به محض اینکه یک آیفون فیک یا تقلبی را روشن کنید، صفحه‌ای نمایان می‌شود که عباراتی همچون "Welcome" را به همراه دارد، این موضوع در حالی است که یک آیفون اصلی به محض روشن شدن لوگوی آیفون را نمایش می‌دهد. کیفیت رنگ و صفحه نمایش هم از دیگر نشانه‌هایی است که می‌تواند آیفون تقلبی را از آیفون اصل مجزا کند.


مسئله بعدی که می‌تواند مشخص کند که یک آیفون اصل است یا خیر مربوط به سیستم عامل انحصاری iOS اپل می‌شود. سیستم عامل iOS تنها در دستگاه‌های اصلی برد اپل نصب و پیاده‌سازی می‌شود، اما آیفون‌های تقلبی یا طرح به سیستم عامل اندرویدی مجهز هستند که دقیقا مطابق با معیارهای iOS شخصی‌سازی شده است. بنابراین شما به سادگی با دانلود یک فایل APK و بررسی امکان نصب آن در آیفون خود قادر به تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن می‌شوید. نکته بعدی مربوط به کیفیت دوربین دستگاه می‌شود. دوربین آیفون‌های اپل فوق‌العاده با کیفیت عمل می‌کند. مطمئنا اگر دوربین یک آیفون فیک یا تقلبی را به کار ببرید متوجه خلا کیفیت آن می‌شوید. برای نمونه به عکس زیر نگاهی داشته باشید.


اجرای برنامه آیتیونز استور (iTunes Store) و اپ استور (App Store) هم می‌تواند مشخص کند که آیفون مد نظر اصل یا طرح و کپی! از آنجایی که آیتیونز استور و اپ استور تنها در سیستم عامل iOS قابل اجرا هستند، بنابراین یک آیفون فیک یا تقلبی قادر به اجرای آن‌ها نخواهد بود. از اینرو یا آیتیونز استور و اپ استور در آیفون‌های فیک حذف می‌شود و یا با اجرای آن‌ها اپلیکیشن‌های عجیب دیگری نظیر گوگل پلی استور (Google Play Store) فعال خواهند شد. همچنین برخی از آیفون‌های تقلبی ممکن است از اتصال حافظه SD پشتیبانی کنند، اما آیفون‌های اصل هیچ‌وقت از این قابلیت پشتیبانی نکرده‌اند.


اما روش‌های فوق برای تشخیص آیفون‌ تقلبی و طرح از آیفون اصل قابل استفاده هستند. متاسفانه یک آیفون ریفربیشد از جنبه‌های نام برده شده هیچ تفاوتی با یک آیفون اصل ندارد. بهترین روش موجود برای تشخیص آیفون اصل از ریفربیشد مربوط به بررسی شماره سریال (Serial Number) دستگاه می‌شود. اگر شماره سریال آیفون شما با عدد 5 شروع شود، شک نداشته باشید که آیفون ریفربیشد است. عدد سوم موجود در شماره سریال آیفون هم آخرین عدد سال تولید دستگاه را نمایش می‌دهد. برای مثال اگر آیفون شما در سال 2008، 2010 یا 2015 تولید شده باشد، رقم سوم شماره سریال آن به ترتیب 8، 0 یا 5 خواهد بود.

  قبلی>
هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.