پرداخت آنلاین

باتری گوشی

باتری گوشی

توسعه وسایل الکترونیکی مانند گوشی‌های تلفن همراه و لب تاپ‌ها تقاضا را برای باتری‌های قابل شارژ افزایش داده است که در این میان باتری‌های لیتیم-یون از دیگر انواع باتری‌ها عملکرد و بازده مناسب‌تری را از خود نشان داده و بیشترین تولید را در میان دیگر انواع باتری‌ها دارند. این باتری‌ها مانند انواع دیگر باتری‌ها از پیل‌های الکتروشیمیایی با دو الکترود و ماده الکترولیت تشکیل شده‌اند. در فرایند شارژ باتری‌های لیتیمی، در الکترود مثبت لیتیم به یون لیتیم مثبت و در الکترود منفی یون لیتیم به لیتیم فلزی تبدیل شده و در بین لایه‌های الکترود قرار می‌گیرد. تحقیقات زیادی در جهت توسعه هر یک از الکترودها و الکترولیت در باتری‌های لیتیم یون صورت گرفته است و با ورود نانومواد در این تحقیقات تحولات شگرفی در عملکرد این نوع باتری‌ها به وجود آمده است. این سیر تکاملی با ساخت نانومواد جدید همچنان ادامه دارد.

تحقیقات وسیعی در زمینه باتری‌ها قابل شارژ در مراکز تحقیقاتی دنیا صورت می‌پذیرد که باعث پیشرفت بسیار سریع باتری‌های قابل شارژ در چند دهه اخیر شده است. در حال حاضر، باتری‌های لیتیم-یون در نوک قله این پیشرفت قرار دارند؛ به‌طوری که در اغلب وسایل الکترونیکی امروزی از باتری‌های لیتیم-یون استفاده می‌شود و گروه‌های تحقیقاتی زیادی در سراسر دنیا در حال تحقیق جهت بهبود عملکرد این نوع باتری‌ها هستند.

 

باتری‌های لیتیم-یون

باتری وسیله‌ای است که انرژی شیمیایی را به طور مستقیم به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. در واقع یک باتری شامل یک یا چند پیل ولتایی (Voltaic Cell) است که بر اثر واکنش‌های شیمیایی اکسید و احیا مولد جریان الکتریسیته هستند. هر پیل ولتایی از دو الکترود تشکیل شده است که بین آن‌ها با الکترولیت پر می شود. الکترولیت محلولی رسانا شامل یون‌ها است. معمولا ترکیبات الکتروفعال درون الکترولیت حل می شوند که می‌توانند با الکترودها واکنش شیمیایی بدهند و انرژی شیمیایی را با انتقال بار در سطح مشترک الکترود-الکترولیت به انرژی الکتریکی تبدیل کنند. 

ولتاژ خروجی یک باتری به طور مستقیم با ماهیت شیمیایی واکنش الکتروشیمیایی پیل در ارتباط است. به عنوان مثال در باتری‌های سرب-اسید، واکنش شیمیایی هر پیل 2 ولت جریان را تولید می‌نماید. در باتری‌های لیتیمی واکنش الکتروشیمیایی صورت گرفته ولتاژ تقریبی 3 ولت را تولید می نماید که تولید این ولتاژ یکی از ویژگی‌های مهم این نوع باتری‌ها است. بنابراین با بهره گیری از واکنش های لیتیمی می‌توان با به کارگیری تعداد پیل کمتر به ولتاژ بالاتر دست یافت.


کالیبره کردن باتری به چه معنا است؟

زمانی که شما باتری گوشی شما تعویض میشود و یا مدت زمان زیادی از عمر باطری شما میگذرد میان مقدار واقعی باتری و مقداری که نرم افزار گوشی نشان می دهند اختلاف وجود دارد و این عمر باعث نمایش اطاعات نادرست در قسمت میزان شارژر باقیمانده می شود و همین امر باعث می شود که گوشی شما در حالی که شاید 20 درصد شارژ را نشان می دهد ناگهان خاموش شود که نشان میدهد باتری شما نیاز به کالیبره شدن دارد.

گوشی های اندرویدی دارای قابلیتی به نام وضعیت باتری می باشد که وظیفه کنترل میزان شارژر باتری را دارد. گاها این سیستم دچار اختلال می شود و باقی مانده شارژ باتری شما را به درستی نمایش نمی دهد، در چنین حالتی که عموما زمان تعویض باتری و یا قدیمی شدن باتری به وجود می آید شما نیاز دارید که باتری گوشی خود را کالیبره نمایید.

چگونه باتری را کالیبره کنیم؟

برای این کار چند مرحله بسیار ساده را باید انجام دهید:

  • گام اول : از گوشی خود استفاده کنید تا شارژر آن به اتمام برسد و خاموش شود
  • گام دوم : مجدد بدون اینکه گوشی را به شارژر بزنید اقدام به روشن کردن گوشی نمایید احتمالا تا قبل از بوت شدن دستگاه مجدد خاموش می شود.
  • گام سوم : در این حالت هنوز گوشی شما مقداری شارژر دارد چندین بار دیگر گوشی را روشن کنید و اجازه دهید تا خود به خود خاموش شود ( حداقل 5 بار این کار را بکنید )
  • گام چهارم : بدون اینکه گوشی را روشن کنید آن را به شارژر متصل کنید و اجازه دهید 6 ساعت در شارژر بماند.
  • گام پنجم : گوشی را روشن کرده و از آن استفاده کنید

سعی کنید این کار را برای 4 روز متوالی انجام دهید تا باتری گوشی شما به صورت کامل کالیبره شود.


مقایسه کالا (0)


 باتری  سامسونگ گلکسی اس 4

باتری سامسونگ گلکسی اس 4

باتری سامسونگ Samsung Galaxy S4 کمپانی سامسونگ در اسمارت فون Galaxy S4 از باطری لیتیوم یون با ظرفیت ۲۶۰۰ میلی آمپر استفاده کرده است. این باطری..

640,000ریال

 باتری سامسونگ گلکسی نوت 3

باتری سامسونگ گلکسی نوت 3

باطری لیتیوم یونی گوشی Galaxy Note 3 با ظرفیت 3200 میلی‌آمپرساعت و ولتاژ 3.8 ولت، با دستگاه هوشمند  Galaxy Note 3 سازگار است. این باطری..

670,000ریال

 باتری سامسونگ گلکسی نوت 4

باتری سامسونگ گلکسی نوت 4

باتری نوت 4 که در دو مدل تک سیم کارت و دو سیمکارت عرضه شده است برای گوشی سری تک سیم کارت یا مدل N910 با ظرفیت 3220 میلی آمپر می باشد و جنس لی..

690,000ریال

 باتری موبایل ال جی مدل BL-45B1F با ظرفیت 3000mAh مناسب برای گوشی های موبایل ال جی V10

باتری موبایل ال جی مدل BL-45B1F با ظرفیت 3000mAh مناسب برای گوشی های موبایل ال جی V10

باتری  LG V10​ که با تدبیر مناسب شرکت ال‌جی از نوع باتری‌های قابل تعویض توسط کاربر طراحی گشته با متریال ساخت بالا تولید شده است. با..

950,000ریال

 باتری موبایل ال جی مدل BL-51YF با ظرفیت 3000mAh مناسب برای گوشی ال جی G4

باتری موبایل ال جی مدل BL-51YF با ظرفیت 3000mAh مناسب برای گوشی ال جی G4

باتری موبايل ال جی مدل  BL-51YF با ظرفيت 3000 میلی آمپرمناسب برای گوشی موبايل LG G4  باتری LG با تکنولوژی و کیفیت بالایی د..

850,000ریال

 باتری موبایل نوکیا مدل BL-5C با ظرفیت 1020mAh مناسب برای گوشی موبایل نوکیا 5C

باتری موبایل نوکیا مدل BL-5C با ظرفیت 1020mAh مناسب برای گوشی موبایل نوکیا 5C

باتری نوکیا Nokia Bl-5C battery کمپانی نوکیا در گوشی موبایل ۱۱۰۰ از باطری لیتیوم یون با ظرفیت ۱۰۲۰ میلی آمپر استفاده کرده است. این باطری با ..

190,000ریال

 باتری موبایل هوآوی مدل HB474284RBC با ظرفیت 2000mah مناسب برای گوشی موبایل هوآوی 3C Lite

باتری موبایل هوآوی مدل HB474284RBC با ظرفیت 2000mah مناسب برای گوشی موبایل هوآوی 3C Lite

باطری اورجینال هواوی Honor 3C lite کمپانی هواوی در اسمارت فون Honor 3C lite از باطری لیتیوم یون با ظرفیت ۲۰۰۰ میلی آمپر استفاده کرده است. ای..

699,000ریال

باتری موبایل ال جی مدل BL-45A1H با ظرفیت 2300mAh مناسب برای گوشی موبایل LG K10 2016

باتری موبایل ال جی مدل BL-45A1H با ظرفیت 2300mAh مناسب برای گوشی موبایل LG K10 2016

باتری موبایل ال جی مدل BL-45A1H - ظرفیت 2300 میلی آمپر مناسب گوشی موبایل LG K10باتری LG با تکنولوژی و کیفیت بالایی در کشور کره جنوبی تولید می شود. ب..

690,000ریال

باتری موبایل سامسونگ مدل Galaxy Grand Prime با ظرفیت 2600mAh

باتری موبایل سامسونگ مدل Galaxy Grand Prime با ظرفیت 2600mAh

باتری موبایل مخصوص گوشی سامسونگ مدل Galaxy Grand Prime با ظرفیت این باتری 2600 میلی ‌آمپر ساعت است.این باتری موبایل از نوع لیتیوم ‌یون می باشد...

550,000ریال

باتری موبایل سامسونگ مدل Galaxy J5 با ظرفیت 2600mAh

باتری موبایل سامسونگ مدل Galaxy J5 با ظرفیت 2600mAh

باتری اورجینال  Samsung Galaxy J5 Samsung Galaxy J5 battery کمپانی سامسونگ در اسمارت فون Galaxy J5 از باطری لیتیوم یون با ظرفیت ۲۶۰۰ میلی ..

590,000ریال

باتری موبایل سامسونگ مدل Galaxy J7 با ظرفیت 3000mAh

باتری موبایل سامسونگ مدل Galaxy J7 با ظرفیت 3000mAh

باطری سامسونگ Galaxy J7 کمپانی سامسونگ در اسمارت فون Galaxy J7 از باطری لیتیوم یون با ظرفیت ۳۰۰۰ میلی آمپر استفاده کرده است. باطری J7 با توا..

620,000ریال

نمايش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)