پرداخت آنلاین

پاور

پاور

منبع تغذیه ( Power )


منبع تغذیه، یک دستگاه الکتریکی است که مسئول تأمین و تنظیم جریان الکتریکی در رایانه می‌باشد. این قطعه به صورت جعبه‌ای بزرگ و مستقل در جعبه رایانه قرار دارد. منابع تغذیه رایانه‌های PC از نوع سوئیچینگ می‌باشند. این منابع معمولاً ولتاژهای ۵، منفی۵، ۱۲، منفی۱۲ و ۳/۳ را تولید می‌کنند. منبع تغذیه رایانه دارای یک فن(هواکش) نیز می‌باشد که علاوه بر خنک کردن خود منبع تغذیه باعث جریان هوا در داخل محفظه رایانه می‌گردد.

منابع تغذیه رایانه تا کنون در دو نوع تولید شده‌اند:

  • AT
  • ATX

امروزه در رایانه‌های جدید از نوع ATX استفاده می‌شود. این نوع منابع توانایی خاموش شدن توسط مادر بورد را دارا می‌باشند و تقریباً مهم‌ترین قطعهٔ سخت‌افزاری به حساب می‌آید که بروز اختلال در سیستم کارکردش موجب نوسان برق خروجی شده که باعث سوختن تمامی لوازمی که به طور مستقیم از منبع تغذیه تامین جریان می‌کنند خواهد شد. برای انتخاب یک منبع تغذیهٔ مناسب باید علارغم توجه به مارک و تایید شرکتهای تولید کنندهٔ سخت‌افزار، باید طبق جدول مقادیر مصرف قطعات مختلف و جمع کردن مقدار مصرف کلیهٔ قطعات منبعی با وات مناسب واقعی تهیه کرد.


مقایسه کالا (0)


پاور گرین مدل GP1450B-OC

پاور گرین مدل GP1450B-OC

گرین همواره در تهیه و تولید پاورهای قوی و حرفه ای زبانزد خاص و عام بوده و همین موضوع سبب شده تا محصولات این شرکت همواره در میان برترین ها قرار داشته ب..

14,950,000ریال

پاور گرین مدل GP850B-OC

پاور گرین مدل GP850B-OC

Power GREEN GP850B-OC ﴿ پاور گرین مدل GP850B-OC ﴾ مدل جدید محصولات شرکت گرین می باشد که از قابلیت های بسیار زیادی برخوردار است که طراحی و تولید آن مطا..

5,590,000ریال

نمايش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)